Maria Purchased brand X pens for Tk. 4.00 apiece and brand Y pens for Tk. 2.80 apiece. If Maria purchased a total of 12 of those pens for Tk. 42.00 ,how many brand x pens did she purchase?

Created: 3 months ago | Updated: 1 month ago

Related Questions