One dozen eggs and ten pounds of apples have the same price. If the price of a dozen eggs rises by 10% and the price of apples goes up by 2%, how much more will it cost to buy a dozen eggs and ten pounds of apples?

Created: 2 months ago | Updated: 3 weeks ago

Related Questions